Dr. Alper Topaloğlu

Personal Information

Skill

Diş Hekimi Alper Topaloğlu 1998 yılında Hatay’da doğdu. Lise öğrenimini Nihal Turgut Anlar Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. 2022 yılında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden yüksek lisans derecesi ile mezun oldu. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği’nden 2022 yılında mezun olmuştur.
Öğrencilik ve mesleki hayatı boyunca birçok organizasyonda yer aldı. Genç Diş Hekimliği Derneği’nin kurucu başkan yardımcısı ve onursal üyesidir. 2020 yılında Genç Diş Hekimliği Derneği 1.Ulusal Kongresi’ne başkanlık yapmıştır. 2019-2021 yılları arasında Türk Dişhekimleri Birliği Öğrenci Komisyon başkanlığını yapmıştır.
Mezun olduktan kısa bir süre sonra İstanbul’a yerleşti ve ilgi alanı olan protetik diş tedavilerine (protez) yoğunlaştı. Bu bağlamda birçok kongreye ve eğitime katılmıştır. Genel diş hekimliği yapmakta olan Topaloğlu birçok klinikte hizmet vermiş, 2024 yılı itibarıyla Net Cerrahi ve Estetik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde çalışmalarını sürdürmektedir. Şuanda da aktif olarak Türk Dişhekimleri Birliği, Diş Dostu derneği üyesidir.
İyi derecede İngilizce bilen Topaloğlu klarnet çalmak, seyahat etmek,gastronomi,dergi yazarlığı gibi hobileri bulunmaktadır.