Dr. Merih Tanyel

Kurucu Hekim - Periodontist

Personal Information

Skill

Özgeçmiş

Dr. Dt. Merih Tanyel 1981 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1992 yılında Basınköy İlkokulu’ndan, 1999 yılında Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. 2004 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden yüksek lisans derecesiyle mezun olmuş ve aynı yıl İstanbul Üniversitesi Saglik Bilimleri Enstitüsü Peridontoloji Anabilim Dalı’nda doktora programına başlamıştır.  Doktora eğitimi sırasında uygulamalı klinik eğitimlerin yanısıra immunoloji ve genetik alanlarında da çalışmalar yapmıştır. 2010 yılında ‘Periodontitisli Bireylerde Görülen Genetik Polimorfizmler’ isimli doktora tezini sunarak mezun olmuş ve ‘PhD.’ Ve ‘Periodontoloji Uzmanı’ unvanı almaya hak kazanmıştır. 2009-2017 yılları arasında İstanbul’da çeşitli kliniklerde periodontoloji uzmanı olarak çalışmıştır. 2015 yılından itibaren İstanbul Beylikdüzü’nde kurucu ortağı olduğu Net Cerrahi ve Estetik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde de diş hekimi, periodontoloji uzmanı (diş eti hastalıkları ve cerrahisi) olarak çalışmaktadır. Mesleki ilgi alanları diş eti hastalıkları, dental implantoloji, lazer destekli diş hekimliği uygulamaları, estetik diş hekimliği uygulamaları, dijital diş hekimliği ve dental fotoğrafçılıktır. Avrupa Kozmetik Diş Hekimliği Birliği (ESCD), Avrupa Periodontoloji Federasyonu (EFP)  ve Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) üyesidir. Yurt dışı ve yurt içi kongreleri sıklıkla ve ilgiyle takip etmektedir. Dr. Dt. Merih Tanyel iyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir. İlgi alanları seyahat etmek, fotoğraf çekmek ve dalış yapmaktır. Evli ve 2 çocuk annesidir.


Mezuniyet DerecesiDoktora Uzmanlık
Uzmanlık AlanıPeriodontoloji Uzmanı (Diş Eti Hastalıkları ve Cerrahisi)
Deneyim Kurucu Hekim – 18 Yıl
Mesleki İlgi Alanları
  • Diş eti hastalıkları ve cerrahisi (Pembe estetik uygulamaları, gingivoplasti, flap operasyonları)
  • Estetik diş hekimliği uygulamaları (Gülüş tasarımı, porselen lamina uygulamaları, beyazlatma ve kompozit veneer uygulamaları)
  • Dental implant cerrahisi
  • Dental fotoğrafçılık
  • Dijital diş hekimliği uygulamaları
  
Nihal Çabuk
Nihal Çabuk
2022-01-07
Doğrulanmış
Tertemiz bir klinik, doktorları ve çalışanları saygılı, anlayışlı, olumlu, hızlı, düzenli, dakik, takipli çalışan bir ekip. Danışanları olarak bebeğimle gitmek zorunda kaldığımda bir saat ve hatta fazlası sürede bebeğimle ilgilenerek beni çoook mutlu etmiş bir ekipleri var. Klinikteki aile ortamı ağrılı diş gibi can sıkıcı durumda bile sizi rahatlatıyor.
Börte melisa Göktürk
Börte melisa Göktürk
2021-10-16
Doğrulanmış
Diş eti ile ilgili problemim vardı uzun arayışlar sonucu net diş kliniğini sosyal medya aracılığı ile keşfettim ilk başta tereddütlerim vardı,ama boşa tereddüt etmişim güler yüzlü hizmetleriyle,ilgileriyle aile ortamı havasında ellerinden geleni yaptılar .Dr. Merihk Hanım işinin uzmanı diş etimin tedavisini en hızlı en sağlıklı şekilde halletti çok memnun kaldım bugün de hem kontrol hem de temizle işlemi yaptı çok çok beğendim, önümüzdeki ay da dolgu için geleceğim onu da en güzel şekil de halledeceklerine eminim gözünüz kapalı gelebilirsiniz asistanlarına ve karşılama sekreterlerine güler yüzlülükleri için çok çok teşekkür ederim ☺️
Nihal Şahin
Nihal Şahin
2021-09-27
Doğrulanmış
Diş eti problemimle ilgili uzun zamandır arayış içindeydim Dr Merih Tanyeli internet üzerinden buldum ve iyi ki de yollarımız kesişmiş. Merih Hanım la ilk görüşmemizin ardından kafamda hiç bir soru işareti kalmadı. Tüm işlemler sorunsuz bir şekilde gerçekleşti. Gerçekten çok ilgili ve alanında uzman bir doktor. Tüm yakınlarıma kendisini tavsiye ediyorum. Keşke daha önce tanıma fırsatım olsaymış. Kinikte çalışan tüm arkadaşlar ayrıca çok ilgili. Başta Merih Hanıma ve tüm ekip arkadaşlarına teşekkür ederim.
Seda Guldali
Seda Guldali
2021-09-22
Doğrulanmış
Daha once rutin dis eti temizligi ve dolgu icin gittigim Net Dis Klinigini bu kez implant yaptirmak icin tercih ettim iyiki de oyle yapmisim. Artik islemini yitirmis kirilan ve curuyen disimin yerine yapilacak implant icin oncelikle Cem bey, disin kalan kismini cekti ve ayni seansta implant ameliyatimi gerceklestirdi, daha sonra canim doktorum Merih hanim yine Cem bey ile birlikte dijital olcu aldi ve protez takma islemlerini yapti. Toplamda 3 ay surdu, ne ameliyat sonrasi ne de iyilesme surecinde hicbir problem yasamadim, dijital olcu alindigi icin tek seferde provaya geldigim gun tabiri caizse disim " cuk " diye oturdu 🙂 benim icin travmatik gecebilecek bir sureci bu kadar kolay, sorunsuz ve doyasi gulebilecegim guzellikte atlatmami saglayan basta Merih hanim ve Cem beye, ve tum Net Dis Klinigi calisanlarina cook tesekkurler
Barış Zorlu
Barış Zorlu
2021-08-07
Doğrulanmış
Merih hanım işini çok iyi yapan bir hekim. Diş eti hastalığınız var ise mutlaka kendisiyle tanışmanızı öneririm. Ayrıca, güleryüzlü ve ilgili tavırları için Net Diş Kliniği çalışanlarına çok teşekkür ederim.
Tuğba Eski
Tuğba Eski
2021-08-06
Doğrulanmış
Diş etlerimin tedavi olması gerekiyordu çok endişeliydimm yıllardır bu sorunu çekiyordum Dr. Merih hanım sağolsun çok güzel bir şekilde ilgilendi tedaviyi aşama aşama bana anlatarak yaptı kendisine ve ekip arkadaşlarına çok teşekkür ederim hepsi ilgiliydi.
Tugay Cologlu
Tugay Cologlu
2021-07-03
Doğrulanmış
Nach langer Recherche habe ich mich für diese Klinik entschieden und habe es nicht bereut.Ich bin sehr zufrieden.Gute Dienstleistung, nette Betreuung.Empfehle es gerne weiter.
Merih Tanyel - DoktorTakvimi.com

Randevu