Uzm.Dr. Merih Tanyel

Kurucu Hekim - Mesul Müdür - Periodontolog

Personal Information

Skill

Özgeçmiş

Dr. Dt. Merih Tanyel 1981 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1992 yılında Basınköy İlkokulu’ndan, 1999 yılında Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. 2004 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden yüksek lisans derecesiyle mezun olmuş ve aynı yıl İstanbul Üniversitesi Saglik Bilimleri Enstitüsü Peridontoloji Anabilim Dalı’nda doktora programına başlamıştır.  Doktora eğitimi sırasında uygulamalı klinik eğitimlerin yanısıra immunoloji ve genetik alanlarında da çalışmalar yapmıştır. 2010 yılında ‘Periodontitisli Bireylerde Görülen Genetik Polimorfizmler’ isimli doktora tezini sunarak mezun olmuş ve ‘PhD.’ Ve ‘Periodontoloji Uzmanı’ unvanı almaya hak kazanmıştır. 2009-2017 yılları arasında İstanbul’da çeşitli kliniklerde periodontoloji uzmanı olarak çalışmıştır. 2015 yılından itibaren İstanbul Beylikdüzü’nde kurucu ortağı olduğu Net Cerrahi ve Estetik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde de diş hekimi, periodontoloji uzmanı (diş eti hastalıkları ve cerrahisi) olarak çalışmaktadır. Mesleki ilgi alanları diş eti hastalıkları, dental implantoloji, lazer destekli diş hekimliği uygulamaları, estetik diş hekimliği uygulamaları, dijital diş hekimliği ve dental fotoğrafçılıktır. Avrupa Kozmetik Diş Hekimliği Birliği (ESCD), Avrupa Periodontoloji Federasyonu (EFP)  ve Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) üyesidir. Yurt dışı ve yurt içi kongreleri sıklıkla ve ilgiyle takip etmektedir. Dr. Dt. Merih Tanyel iyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir. İlgi alanları seyahat etmek, fotoğraf çekmek ve dalış yapmaktır. Evli ve 2 çocuk annesidir.


Mezuniyet DerecesiDoktora Uzmanlık
Uzmanlık AlanıPeriodontoloji Uzmanı (Diş Eti Hastalıkları ve Cerrahisi)
Deneyim Kurucu Hekim – 20 Yıl
Mesleki İlgi Alanları
  • Diş eti hastalıkları ve cerrahisi (Pembe estetik uygulamaları, gingivoplasti, flap operasyonları)
  • Estetik diş hekimliği uygulamaları (Gülüş tasarımı, porselen lamina uygulamaları, beyazlatma ve kompozit veneer uygulamaları)
  • Dental implant cerrahisi
  • Dental fotoğrafçılık
  • Dijital diş hekimliği uygulamaları
  
HASAN CİNGÖZ
HASAN CİNGÖZ
2022-06-11
Gerçekten başarılı bir klinik. Diş hekimleri işinin ehli kişiler ve kesinlikle işlerini çok iyi yapıyorlar. Çalışan herkes Güler yüzlü.
Merve Canaydın
Merve Canaydın
2022-05-26
Kuzenimin tavsiyesi üzerine geldim. İyi ki gelmişim. Korkumu da yendim. Tedavi çok hızlı ve kaliteliydi.
Derya Efeler
Derya Efeler
2022-05-26
Bu diş kliniğinde iki tane implant yaptırdım 4 ay önce ve hiçbir sorun yaşamadım. En ufak ağrım sızım yok daha önceleri yemek yemiyormuşum gerçekten.
Aysel Topraktepe
Aysel Topraktepe
2022-05-25
Diş hekimi merih hanım ile sorunuma çözüm geliştirdi, kolayı seçmek yerine tüm seçenekleri değerlendirip dişimi kurtardı. Şu an inanılmaz iyiyim sorun kalmadı ve dişim çekilmekten kurtuldu. Ondan önce beylikdüzünde 2 diş hekimi hemen çekim demişti farkını başarısını bizzat yaşadım ve herkese şiddetle tavsiye ederim.
Yasin Durmen
Yasin Durmen
2022-05-24
Sorunu çözmenin ilk adımı sorunu iyi belirlemektir. Teşhis ve iletişim konusunda çok çok iyi bir diş kliniği. Kendilerine teşekkür ediyor sağlıklı mutlu çalışmalar diliyorum. Sevgilerimle.
Merih Tanyel - DoktorTakvimi.com

Randevu